Deklaracja dostępności strony internetowej
Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Suwałkach Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością zobowiązuje się zapewnić dostępność strony internetowej www.pwik.suwalki.pl zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych do standardu WCAG 2.1
Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej www.pwik.suwalki.pl
Data publikacji strony internetowej: 30.01.2017 r.
Data ostatniej dużej aktualizacji: 30.12.2020 r.
Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.
Oświadczenie sporządzono dnia 30.01.2021 r. Deklarację sporządzono na podstawie samooceny przeprowadzonej przez podmiot.
Do oceny poziomu dostępności strony dla osób niepełnosprawnych skorzystano z dostępnych narzędzi:
- Test automatyczny - Europen Internet Inclusion Initiative www.checkers.eii.eu - wynik: 100%
- Test autoamtyczny - Utilitia www.validator.utilitia.pl - wynik: 5/10
- Nie wszystkie zamieszczone pliki PDF mogą być odczytywane, w całości poprawnie przez programy dla osób niewidomych i niedowidzących. Zależy to od używanych urządzeń OCR.
- Poprzez bieżące prace redaktorskie i aktualizację strony może wystąpić brak alternatywnych opisów i tytułów zdjęć i obrazków.
- W treści strony mogą wystąpić linki, które nie posiadają zadeklarowanych tytułów.
- Linki prowadzące do serwisów zewnętrznych nie otwierają się w tym samym oknie.
Ogólne zasady używania skrótów klawiszowych:
- CTRL+U - otwiera/zamyka menu opcji dostępności strony WCAG 2.1
- TAB - zaznacza kolejny podlinkowany element
- TAB+SHIFT - jednoczesne wciśnięcie przycisków zaznacza poprzedni podlinkowany element
- ENTER - przenosi nas do podlinkowanej treści/podstrony
- Strzałki przyciski - do nawigacji można użyć strzałek, by zaznaczyć poprzedni/następny element
Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub jakiegoś ich elementu. Można także zażądać udostępnienia informacji w formach alternatywnych, na przykład odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu, opisania zawartości filmu bez audiodeskrypcji itp. Żądanie powinno zawierać dane osoby zgłaszającej żądanie, wskazanie, o którą stronę internetową lub aplikację mobilną chodzi oraz sposób kontaktu. Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji w formie alternatywnej, powinna także określić formę tej informacji.
Podmiot publiczny powinien zrealizować żądanie niezwłocznie i nie później, niż w ciągu 7 dni. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje o tym wnoszącego żądanie, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli zapewnienie dostępności cyfrowej nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji. W przypadku, gdy podmiot publiczny odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego sposobu dostępu do informacji, wnoszący żądanie może złożyć skargę w sprawie zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej lub jej elementu. Po wyczerpaniu wskazanej wyżej procedury można także złożyć wniosek do Rzecznika Praw Obywatelskich.
Nie oferujemy możliwości skorzystania z tłumacza języka migowego na miejscu lub online.