Edukacja ekologiczna i działania na rzecz lokalnej społeczności

Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Suwałkach od lat wdraża działania, które mają na celu ochronę środowiska naturalnego i propagowanie prawidłowych postaw proekologicznych. Edukację ekologiczną uważamy za niezwykle ważną w procesie uświadomienia potrzeby i konieczności ochrony środowiska.

Zaproszenie na światowe dni wody 21, 22, 25 marca 2024 r.

Ogłoszenie z dnia: 
wt., 27/02/2024
22 marca br. obchodzimy Światowy Dzień Wody, którego głównym celem jest zwrócenie uwagi na to, jakie znaczenie ma woda dla życia i rozwoju ludzkości. Z tej okazji zapraszamy wszystkie suwalskie przedszkola i szkoły do udziału w naszych zajęciach edukacyjnych, które odbędą się w dniach 21, 22, 25 marca 2024 r. w siedzibie naszej Spółki przy ul. Sikorskiego 14 w Suwałkach. Podczas zajęć przekażemy dzieciom podstawową wiedzę m.in. skąd bierze się woda, jak ją uzdatniamy, jak dbamy o jej jakość i jak ważne jest zapewnienie wszystkim ludziom dostępu do wody i odpowiednich warunków sanitarnych. Będzie również okazja do zwiedzenia naszej Stacji Uzdatniania Wody. Na zakończenie przewidziane są pamiątkowe dyplomy i upominki. Zajęcia są bezpłatne i trwają około 1,5 godziny. Zapisy przyjmujemy pod numerem telefonu 87 567 60 53 wew. 30 do dnia 8 marca 2024 r. Liczba miejsc jest ograniczona, więc nie zwlekajcie i zarezerwujcie termin już dziś. Pamiętajmy - woda to życie. Do zobaczenia.
 

konkurs plastyczny pn. "pijmy kranówkę"

Ogłoszenie z dnia: 
pon., 15/01/2024

Mamy przyjemność ogłosić, konkurs plastyczny pn.: "Pijmy kranówkę". Zapraszamy do udziału w konkursie wszystkie dzieci z suwalskich przedszkoli i szkół podstawowych:

 • I kategoria - 5 - 6 latki (przedszkola),
 • II kategoria - klasy I - III (szkoły podstawowe)

Nagrody:

 • Na autorów/autorki wyróżnionych prac czekają atrakcyjne nagrody rzeczowe.
 • Autorzy/autorki, którzy zajmą pierwsze miejsce wraz z całą grupą/klasą, do której uczęszczają zostaną zaproszeni na Dni Wody organizowane w siedzibie Organizatora Konkursu.
 • Dodatkowo PWiK w Suwałkach Sp. z o.o. ufunduje szkole podstawowej, w której uczy się zwycięzca kategorii II, źródełko wody pitnej.

Prace plastyczne w formacie A4 wykonane dowolną techniką należy przesłać lub składać osobiście do 29 lutego 2024 r. w siedzibie Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Suwałkach Sp. z o.o. (pokój nr 13).
Przed wysłaniem pracy prosimy o wydrukowanie, wypełnienie i dołączenie do pracy załączników nr 1 i 2. Wszelkich informacji dot. konkursu udziela Przewodniczący Komisji Konkursowej: Wioletta Wawrukiewicz tel. 87 567 60 53 wew. 30, e-mail: wwawrukiewicz@pwik.suwalki.pl. Zapraszamy do udziału w konkursie.

 


Szlachetna Paczka 2023

Ogłoszenie z dnia: 
wt., 19/12/2023
Razem zrobiliśmy dobro. Stało się to już tradycją, że bierzemy udział w akcji Szlachetna Paczka, w ramach ogólnopolskiego projektu pomocy rodzinom znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej, realizowanego przez Stowarzyszenie WIOSNA. Po raz kolejny mieliśmy okazję przekonać się, że wśród naszej PWiK-owej społeczności jest naprawdę dużo ludzi o wielkim sercu, którzy potrafią pomóc bezinteresownie. W tym roku objęliśmy pomocą Panią Joannę z dziećmi. Zebraliśmy nie tylko produkty konieczne do codziennego funkcjonowania, takie jak:
 • żywność i artykuły higieniczno-sanitarne,
 • artykuły szkolne,
 • dużą ilość ubrań nowych oraz w bardzo dobrym stanie,
 • obuwie zimowe,
 • pościel,
 • żelazko,
 • mikrofalówkę,
 • zabawki,
 • nowe łóżko piętrowe.
Ufamy, że udało się spełnić wszystkie wskazane potrzeby rodziny z naszego miasta. Mamy nadzieję, że dla obdarowanych nadchodzące Święta Bożego Narodzenia będą radosne. Jesteśmy szczęśliwi, że mogliśmy uczestniczyć w tej szlachetnej akcji. Nie wyobrażamy sobie przygotować do Świąt bez udziału w Szlachetnej Paczce i cieszymy się, że dokładając małą "cegiełkę" razem zmieniamy świat na lepsze.

Strony