szybki kontakt
PWiK w Suwałkach Spółka
z ograniczoną odpowiedzialnością
ul. Gen. W. Sikorskiego 14
16-400 Suwałki
Biuro czynne pon.-pt. 700 - 1500
tel. +48 87 567 60 53
fax +48 87 567 50 22
Dyspozytor +48 668 903 263
elektroniczna faktura
zgłoś awarię
stan wodomierza
opady atmosferyczne
bip
laboratorium PWiK
nfośigw
licznik odwiedzin
W dniu dzisiejszym: 38
Osób on-line: 3

Realizacje 2016 rok


1. W dniu 12 lutego 2016 r. rozpoczęto budowę sieci wodociągowej oraz kanalizacji sanitarnej wraz z tłocznią ścieków przy ulicy Staniszewskiego w Suwałkach.
2. W marcu 2016 r. w ul. 41 Pułk Piechoty rozpoczęto budowę sieci kanalizacji deszczowej oraz przebudowę sieci wodociągowej z rur stalowych na rury polietylenowe.
3. W kwietniu 2016 r. na ul. Łokietka rozpoczęto budowę sieci kanalizacji deszczowej wraz z budową brakujących odgałęzień wodociągowych i kanalizacyjnych.
4. W lipcu zostały zakończone prace przy budowie sieci wodociągowej i kanalizacji sanitarnej przy ul. Staniszewskiego. We wrześniu rozpoczęto kolejny etap inwestycji na os. Staniszewskiego - budowę sieci wodociągowej i kanalizacji sanitarnej w ulicy 29KDW.
5. W połowie września zostały zakończone prace na ul. 41 Pułku Piechoty i ul. Łokietka. Do końca września potrwają prace odbiorowe.
6. Ku końcowi zbliża się przebudowa ul. Świerkowej. Podczas prac modernizacyjnych od ul. Jesionowej do ul. Kolejowej wybudowano brakujący odcinek kanalizacji sanitarnej.
7. Od 21 września rozpoczną się prace związane z przebudową odcinka magistrali wodociągowej Ø300mm w ul. Kołłątaja. Podczas prac niezbędne będzie zamknięcie rurociągu Ø800mm zasilającego większą część miasta. Postaramy się, aby prace z tym związane trwały jak najkrócej i były jak najmniej odczuwalne przez mieszkańców. Za wszystkie utrudnienia przepraszamy i prosimy o wyrozumiałość.
8. W październiku przy Zalewie Arkadia rozpocznie się przebudowa końcowego odcinka kanału deszczowego zlewni os. Hańcza. Kanał deszczowy zostanie odłączony od rurociągu przelewowego z zalewu i zaopatrzony w nowy wylot. Inwestycja ma za zadanie poprawić funkcjonowanie jednej z większych zlewni wód deszczowych w mieście.
9. W listopadzie zakończono prace polegające na przebudowie magistrali wodociągowej Ø300 mm oraz budowie brakującego odcinka sieci kanalizacji sanitarnej w ulicy Kołłątaja. Zakończono również prace na kanale deszczowym przy hali OSiR. Wybudowano nowy odcinek kanału deszczowego wraz z nowym wylotem do rzeki.